DETSKÉ ČARO VIANOC

Onedlho tu máme Vianoce. Sviatky pokoja, lásky, rodinných stretnutí, vôní vianočného pečiva, kapustnice... Pre deti, ktoré stále veria, je to magický čas čakania na vytúžené prekvapenie a čas splnených prianí. Nejde vždy len o materiálne darčeky. Čaro Vianoc vytvára hlavne čistá a úprimná viera detí, ktoré s iskričkami v očiach čakajú, či sa zázrak v podobe ich prianí splní.

DETI A SVIATOK VŠETKÝCH SVÄTÝCH

Kým koniec októbra patrí Halloweenu, dňu, kedy si obliekame strašidelné masky, usporadúvame párty a zabávame sa, začiatok novembra je viac o smútku alebo skôr o spomienkach. O spomienkach na tých, ktorí už nie sú medzi nami fyzicky, no ich duch v nás stále žije. Otázkou je, ako týmto sviatkom rozumejú deti. Halloween im zabezpečí poriadnu dávku zábavy a možno aj mierne dvihnutý adrenalín vďaka strašidlám. Ale ako vnímajú návštevu cintorínu?

KIBO naučí vaše deti zábavnou formou základy programovania

Stále sme rozmýšľali, čím zaujať, aby nemali deti stále nutkanie siahnuť po smartfóne alebo tablete. A podarilo sa! Do Kids Point prichádza NOVINKA zo sveta programovania. KIBO zábavnou formou naučí vaše deti základy programovania bez toho, aby si uvedomili, že sa niečo učia.

4 DÔVODY PRE BABYSITTING

Deti sa rýchlo a ľahko učia, všetko okolo seba pozorujú a skúmajú. Je podstatné, v akom prostredí a s kým trávia čas, aby z nich mohli vyrásť silní, samostatní a priateľskí dospeláci. Dôležitý je hlavne kolektív, kde má dieťa možnosť spoznať aj iných ľudí ako svoju rodinu. Vhodným miestom sú aj babysitting centrá, kde je k dispozícii školený personál a vaše deti si zvyknú tráviť čas v kolektíve a mnoho vecí sa naučia ešte pred tým, ako pôjdu do škôlky.

Ako posilňovať imunitu dieťaťa

Potravinová intolerancia, baktérie, vírusy, zmeny počasia, konzervačné látky, cukor... Všetky tieto faktory (a mnohé iné) majú na svedomí, že imunita vášho dieťaťa dostáva skutočne zabrať. Mnoho klinických štúdií potvrdilo, že už len samotný cukor, ktorý sa nachádza aj v takých potravinách, kde by ste to skutočne nečakali, dokáže znížiť imunitu. Aby boli deti zdravé, je teda dôležité celkovo obmedziť celkový príjem prísad i cukru a zistiť, ktoré potraviny sú alergénmi.