Hladné bruško poznáme každý a tiež vieme ako si ho naplniť. Ale zvyknúť si napĺňať ho aspoň o troška zdravšími potravinami by sa nám zišlo asi každému. Preto sme sa rozhodli naučiť to aj detičky. Za pomoci odborníka - skúseného, špičkového kuchára Michala Kordoša.

Čo si pre nás Michal pripraví?

Nebude chýbať:

  • • Zážitkové varenie
  • • Edukácia o potravinách
  • • Exkurzia do známej pekárne, ktorá je súčasťou konceptu potravín YEME

  1. Zážitkové varenie. Každý deň si detičky spoločne s Michalom niečo pripravia. Na pláne sú domáce cestoviny, domáci chlebík, buchty, či placky alebo klasické tvarohové guľky. Obľúbené pomazánky na olovranty, či skvelá granola na desiatu bude tiež súčasťou nášho jedálneho lístka. Viac prezrádzať nebudeme.. prekvapenia šéfa kuchyne sú predsa jeho tajomstvom.

  2. Edukácia o potravinách bude založená na obohatení detí o rôzne potravinové poznatky. Skladovanie potravín, sezónnosť, druhy a kvalita. Ako rozpoznať čerstvú rybu ? Prečo si treba dať pozor pri pichnutí sa kosťou ?  Aké sú druhy byliniek a ako nám okrem toho, že skvele dochutia jedlo pomáhajú? Aj toto všetko a oveľa viac sa detičky naučia.

  3. Nebude chýbať skvelá EXKURZIA - návšteva potravín YEME -  Búdkova v Horskom Parku, kde budú mať detičky možnosť vidieť ako to v naozajstnej pekárni vyzerá, aké procesy v nej prebiehajú a tiež sa oboznámia s rôznymi múkami, ktoré sú základom pekárenskej výroby.

Okrem pobytu v interiéri / priamo v Kids Point / budú detičky chodiť von, či už na prechádzky do lesa alebo na ihriská, či do lesa.

Tábor malých kuchárov uzavrieme pohostením rodičov v posledný deň tábora a odovzdaním diplomu s fotkou so špičkovým kuchárom / Foodmanom Michalom !

Na detičky s intoleranciami budeme samozrejme myslieť tiež :)


V cene tábora je zahrnutá:

Strava – desiata, obed a olovrant, pitný režim

Lístky do jednotlivých inštitúcií – podľa zvoleného programu

Počas celého týždňa budú deti okrem pobytu v interiéri tráviť veľa času aj v exteriéri. Záleží od počasia a podmienok.

Zmena programu vyhradená.

Detailný program tábora dostane každý rodič po prihlásení dieťatka na tábor.

 

139.0 €
* Termín:

* Počet detí: